Bluechew Rishikimi: Çfarë të dini

Bluechew Rishikimi: Çfarë të dini

BlueChew është një shitës me pakicë i pajtimeve në internet që ofron trajtim për mosfunksionim ngrerë (ed) në formën e tabletave të përtypshëm.

Këto tableta përmbajnë sildenafil ose Tadalafil, dhe Administrata e Ushqimit dhe Barnave (FDA) i ka aprovuar të dyja këto ilaçe për të trajtuar ed. Sidoqoftë, FDA nuk ka aprovuar në mënyrë specifike produktet Bluechew.

Ky artikull ofron informacione të mëtejshme rreth asaj që ofron BlueChew. Ai gjithashtu diskuton opsionet alternative dhe kur të shihni një mjek për ed.

Ju lutemi vini re se shkrimtari i këtij artikulli nuk i ka provuar këto varydex prodhues produkte. Të gjitha informacionet e paraqitura janë thjesht të bazuara në kërkime dhe ishin të sakta në kohën e botimit. Mësoni më shumë këtu. > Kompania siguron qasje në ilaçe me recetë në internet.

 • Shërbimi mund të jetë i përshtatshëm dhe privat. /li
 • përtypjet mund t’u përshtaten njerëzve që nuk mund të gëlltisin pilula.
 • Një person nuk ka nevojë për ujë për të marrë ilaçe në formë të përtypshme. li>

  cons

  • Kompanitë e sigurimeve shëndetësore nuk e mbulojnë koston. Territoret, ose ndërkombëtarisht.
  • Përbërësit aktivë nuk funksionojnë për të gjithë njerëzit. Rreth ED
  • ed përfshin vështirësi në marrjen ose mbajtjen e një ngritjeje mjaft i fortë për të kënaqur aktivitetin seksual. Moreshtë më e zakonshme tek të rriturit e moshuar, por plakja nuk është një shkak i drejtpërdrejtë i Ed. Herë pas here duke pasur një ngritje kur dëshironi, por jo çdo herë

  • Të kesh një ngritje, por të mos e mirëmbajsh atë për një kohë të gjatë për të bërë seks
  • Të qenit i paaftë për të pasur një ngritje
  • Një person me ED mund të ketë një rrezik më të lartë të kushteve të tjera shëndetësore. Për shembull, një përmbledhje sistematike e vitit 2019 zbuloi se njerëzit me ED kanë një rrezik dukshëm më të lartë të sëmundjes koronare të zemrës, sëmundje kardiovaskulare, goditje në tru dhe vdekshmëri të të gjitha shkaqeve. > Bluechew shet ilaçe të përtypshme ED. Kjo mund të përfitojë nga njerëzit me Ed të cilët nuk mund të gëlltisin pilula të plota. Sipas hulumtimit, 10-40% e të rriturve e kanë të vështirë të gëlltisin pilula. Shërbimi gjithashtu mund t’i përshtatet njerëzve që nuk mund të vizitojnë personalisht një mjek ose të dëshirojnë të shmangin veprimet e tilla. Kompania thotë se ekipi i saj i trajnuar mjekësor vlerëson nevojat e klientëve dhe krijon plane të personalizuara.

   sildenafil është përbërësi aktiv në emrin e markës Viagra, dhe hulumtimi sugjeron që efektet e tij zgjasin për 4-6 orë. Tadalafil është përbërësi aktiv në cialis, dhe zakonisht zgjat për 24–36 orë.

   Mësoni më shumë rreth ndryshimeve midis sildenafil, tadalafil dhe ilaçeve të tjera të ED. Individët

   gjithashtu mund të preferojnë këtë tabletë të përtypshme nëse nuk i pëlqejnë gëlltitjen e tabletave, kapsulave ose softgelave të rregullta. Shitësi me pakicë i pajtimeve si Bluechew për të shitur ilaçe me recetë. Kushdo që është i interesuar të përdorë produktet e Bluechew së pari plotëson një profil mjekësor në faqen e internetit të kompanisë. Atëherë ata kanë një konsultë dixhitale me një profesionist të kujdesit shëndetësor të licencuar nga shteti. Partnerët e kompanisë me farmaci, ku ilaçet e përtypshme përgatiten dhe dërgohen për klientët.

   Sigurimi shëndetësor nuk mbulon produktet Bluechew. Kompania pretendon se klientët e saj paguajnë më pak se sa do të blinin një produkt të ngjashëm përmes një mjeku.

   Para se një person të regjistrohet, ata duhet të plotësojnë një profil mjekësor dhe të kenë një konsultë dixhitale me një profesionist mjekësor të lidhur, të kualifikuar nga shteti. Nëse është e përshtatshme, profesionisti mjekësor përshkruan produktin e duhur Bluechew, dhe një farmaci lokale e lidhur përgatit dhe dërgon porosinë. Bluechew ofron transportin gjatë natës të hënën – të enjten për porositë e vendosura para mesditës standarde qendrore. Ai gjithashtu nuk dërgon ndërkombëtarisht.bluechew thotë se përdor paketim të matur. zgjedh. Kostoja për-shtyllë zvogëlohet ndërsa madhësia e rendit rritet. Th>

   Tadalafil Chewables dozimi i tadalafil çmimi aktiv 6 30 miligramë (mg) 4 6 mg 20 $ i zënë 10 30 mg 7 6 mg $ 30

   < tr>

   popullore 17 30 mg 14 6 mg 50 $ Pro 34 30 mg 28 6 mg 90 $ aktive 6 45 mg 4

   < TD> 9 mg

   30 $

   7

   9 mg $ 40

   MG

   14 9 mg 65 $ Pro 34 45 mg 28 9 mg 120 $

   < H3> kthen dhe rimbursimet

   Një person nuk mund të kthejë ose të marrë një rimbursim për ilaçet e tyre të përshkruara. Sidoqoftë, kushdo që ka marrë një urdhër të pasaktë ose ndoshta të dëmtuar duhet të kontaktojë mbështetjen e klientit.

   Nëse një produkt Bluechew nuk është efektiv, një person duhet të informojë kompaninë, dhe ekipi mjekësor do të marrë parasysh mundësi të tjera të përshtatshme trajtimi. Uebfaqja thotë se BlueChew mban të dhëna personale, regjistrime mjekësore dhe transaksione financiare plotësisht private. Ai ka një informacion të kufizuar në lidhje me vizitorët e faqeve te reklamuesit, megjithëse njerëzit mund të heqin dorë nga kjo. Efektet anësore më të raportuara më së shpeshti të këtyre produkteve përfshijnë:

   • Flushing
   • dhimbje në shpinë
   • dhimbje muskulore
   • Një e mbushur dhe e mbushur dhe hundë me vrap

   Efektet bëhen problematike ose nuk kalojnë, ndërpresin ilaçin dhe kontaktoni një mjek. Kompanitë që prodhojnë këto ilaçe të markës rendisin gjithashtu një stomak të mërzitur dhe dispepsi si një efekt anësor të mundshëm. , me vetëm dy komente. Një përmbledhje është pozitive në lidhje me efektivitetin e produktit. Rishikimi tjetër sugjeron që produkti nuk funksionoi, dhe klienti nuk mori ndihmë nga shërbimi ndaj klientit.

   Kompania ka një vlerësim të vlerësimit të klientit prej 2.33 yje nga 5 dhe një vlerësim A+ nga Better Business Bureau (BBB). Kompania është gjithashtu e akredituar BBB. Ajo ka mbyllur pesë ankesa në vitin e kaluar, shumica e të cilave kishin të bënin me çështje me dorëzimin.

   Shqyrtimet e klientëve në faqen e internetit të kompanisë janë përgjithësisht pozitive. Disa raportojnë përmirësime në ereksione dhe besim seksual. Të tjerët raportojnë shpërndarjen e shpejtë të produktit. Sidoqoftë, rishikime të tjera shënojnë se ilaçet ishin joefektive. Disa recensentë raportojnë se shija e përtypjeve fillimisht ishte e pahijshme, por që ata shpejt u mësuan me të. Konkurrentët. TH> Opsioni Telehealth Option

   sildenafil, tadalafil për ed nga 20 dollarë për 6 pilula sildenafil ose 4 pilula tadalafil në 120 dollarë për 34 pilula sildenafil ose 28 pilula tadalafil , në varësi të dozës 30–45 mg për sildenafil, 6–9 mg për tadalafil po versionin e emrit të markës e sildenafil për ed rreth 79 dollarë një pilulë në dispozicion në 25, 50, dhe 100 mg doza varet nga ofruesi Versioni i emrit të markës së tadalafil për ed rreth $ 107 një pilulë në dispozicion në doza 2.5, 5, 10 dhe 20 mg Varet nga ofruesi shtesa ushqyese dhe medikamente për ED, Humbja e flokëve, f Ejakulimi i hequr, herpesi, alergjitë 2-10 $ për pilulë sildenafil, 11–44 $ për pilulë tadalafil, në varësi të dozës 20, 40, 60, dhe 100 mg për Sildenafil, 2.5. 5, 10 dhe 20 mg për tadalafil po ilaçe për ED, derdhje të parakohshme, humbje të flokëve, shëndet mendor, alergji dhe kujdes të tjerë parësor Shqetësimet nga 4 $ për dozë të sildenafil në 99 dollarë në sasi mujore të tadalafil 25, 50 dhe 100 mg për sildenafil, 2.5, 5, 10 dhe 20 mg për tadalafil po

   opsione alternative

   Më poshtë janë disa mundësi të tjera trajtimi për ED.

   Eddie nga Giddy

   Eddie nga Giddy është një pajisje mjekësore e veshur e veshur me FDA në dispozicion për të blerë mbi banak.

   Pajisja përshtatet rreth bazës së penisit. Isshtë në dispozicion në katër madhësi, kështu që një person duhet të jetë në gjendje të përdorë produktin, pavarësisht perimetrit, ose mashtrimit të penisit të tyre. Pajisjet janë të personalizueshme dhe vijnë me grupe që ofrojnë nivele të ndryshme tensioni. Përvoja. Disa janë në dispozicion edhe mbi banak. Kjo pajisje tërheq rrjedhën e gjakut në penis, duke e lejuar atë të bëhet e ngritur. Hulumtimi

   ka konfirmuar efektivitetin e pajisjeve vakum për njerëzit me ED pas operacionit të heqjes së prostatës.

   Mësoni më shumë rreth pajisjeve vakum këtu. >

   Strategjitë e mëposhtme të vetë-kujdesit mund të ndihmojnë në uljen e simptomave të ED:

   • duke lënë duhanin, nëse kjo vlen
   • Kufizimi i konsumit të alkoolit, për njerëzit që pinë
   • duke u angazhuar në më shumë aktivitet fizik
   • duke u përmbajtur nga përdorimi i ilaçeve të paligjshme

   Riparimi i arterieve që mund të rrisë rrjedhën e gjakut në zonë. Ankthi, lodhja ose konsumi i tepërt i alkoolit mund të shkaktojë ose kontribuojë në të. Në disa raste, ED mund të sinjalizojë një gjendje themelore mjekësore, të tilla si diabeti, sëmundja e zemrës ose presioni i lartë i gjakut. .

   A funksionon Bluechew? Hulumtimet kanë treguar që të dyja këto ilaçe janë trajtime efektive për ED në shumicën e njerëzve.

   Sidoqoftë, ata mund të mos funksionojnë për të gjithë. Abonentët Bluechew mund të zbulojnë se një ilaç është më efektiv se tjetri.

   Pse nuk është aprovuar Bluechew FDA?

   Përbërësit aktivë në produktet e Bluechew, sildenafil dhe tadalafil, përdoren në ilaçe të aprovuara nga FDA, të tilla si viagra dhe cialis. Sidoqoftë, forma e përtypshme e Bluechew e këtyre ilaçeve nuk ka marrë miratimin e FDA -së.

   A është Bluechew i sigurt? përgjithësisht të sigurt. Efektet anësore më të zakonshme janë:

   • Dhimbje koke
   • Kongjestioni i hundës
   • dispepsi
   • Simptomat e ftohta

   Sidoqoftë, të dy mund të shkaktojnë efekte anësore serioze dhe të bashkëveprojnë me ilaçe të tjera. Individët duhet të flasin me një mjek përpara se të përdorin ndonjë ilaç për ED.

   A e bën Bluechew Penisi më të madh? Ai nuk rrit madhësinë e penisit. Të dy janë trajtime për ed.

   Produktet janë në dispozicion për të blerë në internet pa një vizitë brenda personit tek një mjek. Sidoqoftë, kompania zhvillon konsultime në internet para se ekipi i saj mjekësor të shkruajë receta për produktet. Ata gjithashtu duhet të raportojnë çdo efekt anësor të vazhdueshëm të trajtimeve të bazuara në ilaç.